MAC Lierop | Grand Prix | Duitsland wint nipt van Belgie in Motocross of Nations in Lommel 02-10

Duitsland wint nipt van Belgie in Motocross of Nations in Lommel 02-10

Grand Prix Motocross Championship MX1 & MX2 2012

Het Duitse team onder leiding van Hubert Nagl wonnen vandaag met slechts vier punten verschil van het Belgische team. De Belgen moesten minstens "top" presteren, misschien nog wel net iets maar maar dat was niet het geval, Ken de Dycker, Jeremy Van Horebeek en Clement Desalle deden wat ze konden maar allen kenden ze niet de ideale voorbereiding die ze nodig hadden en dus mogen ze tevreden zijn met het zilver op de "Des Nations".

 

Duitsland wint nipt van Belgie in Motocross of Nations in Lommel

Foto: Ken Roczen aan het werk in het Lommels zand tijdens de MX of Nations.

 

Ken Roczen, Max Nagl en Marcus Schiffer werden aangemoedigt door duizenden Duitsers langs de Lommelse Heeserbergen en dat werd beloond met een klinkende zege die zeker vast tot in de late uurtjes gevierd wordt. Team USA werd derde voor het Nederlandse team dat uitstekend vierde werd.
 

 

Eerste manche (MX1 en MX2):

01. Antonio Cairoli (Ita)
02. Gautier Paulin (Fra)
03. Max Nagl (Dui)
04. Clément Desalle (Bel)
05. Ken Roczen (Dui)
09. MARC DE REUVER
15. GLENN COLDENHOFF

Tweede manche (MX2 en open):

01. JEFFREY HERLINGS
02. Tanel Leok (Est)
03. Ken de Dycker (Bel)
04. Ken Roczen (Dui)
05. Davide Guarnieri (Ita)
06. Blake Baggett (VS)
39. GLENN COLDENHOFF (uitgevallen)

Derde manche (MX1 en open):

01. Antonio Cairoli (Ita)
02. JEFFREY HERLINGS
03. Justin Barcia (VS)
04. Tanel Leok (Est)
05. Ken de Dycker (Bel)
09. Max Nagl (Dui)
17. MARC DE REUVER

 

Eindstand:

01. Duitsland
02. België 
03. Verenigde Staten * 
04. NEDERLAND 
05. Italië 
06. Frankrijk 
07. Estland 
* won de laatste zeven keer

25 pnt

29 "

39 "

44 "

45 "

47 "

56 "

 

Onderstaand een overzicht van de eerste 20 landen:

 

1 Germany 25

3 Race 1 19 NAGL, Maximilian DMSB KTM

4 Race 2 20 ROCZEN, Ken DMSB KTM

5 Race 1 20 ROCZEN, Ken DMSB KTM

6 Race 3 19 NAGL, Maximilian DMSB KTM

7 Race 2 21 SCHIFFER, Marcus DMSB Suzuki

14 Race 3 21 SCHIFFER, Marcus DMSB Suzuki

 

2 Belgium 29

3 Race 2 15 DE DYCKER, Ken FMB KTM

4 Race 1 13 DESALLE, Clement FMB Suzuki

5 Race 3 15 DE DYCKER, Ken FMB KTM

7 Race 3 13 DESALLE, Clement FMB Suzuki

10 Race 1 14 VAN HOREBEEK, Jeremy FMB KTM

38 Race 2 14 VAN HOREBEEK, Jeremy FMB KTM

 

3 USA 39

3 Race 3 3 BARCIA, Justin AMA Honda

6 Race 2 2 BAGGETT, Blake AMA Kawasaki

7 Race 1 1 DUNGEY, Ryan AMA KTM

9 Race 3 1 DUNGEY, Ryan AMA KTM

14 Race 2 3 BARCIA, Justin AMA Honda

14 Race 1 2 BAGGETT, Blake AMA Kawasaki

 

4 The Netherlands 44

1 Race 2 27 HERLINGS, Jeffrey KNMV KTM

2 Race 3 27 HERLINGS, Jeffrey KNMV KTM

9 Race 1 25 DE REUVER, Marc KNMV Kawasaki

15 Race 1 26 COLDENHOFF, Glenn KNMV KTM

17 Race 3 25 DE REUVER, Marc KNMV Kawasaki

39 Race 2 26 COLDENHOFF, Glenn KNMV KTM

 

5 Italy 45

1 Race 3 46 CAIROLI, Antonio FMI KTM

1 Race 1 46 CAIROLI, Antonio FMI KTM

5 Race 2 48 GUARNERI, Davide FMI KTM

13 Race 3 48 GUARNERI, Davide FMI KTM

25 Race 2 47 LUPINO, Alessandro FMI Husqvarna

37 Race 1 47 LUPINO, Alessandro FMI Husqvarna

 

6 France 47

2 Race 1 4 PAULIN, Gautier MCM Kawasaki

8 Race 3 4 PAULIN, Gautier MCM Kawasaki

10 Race 2 6 BOOG, Xavier FFM Kawasaki

11 Race 2 5 MUSQUIN, Marvin AMA KTM

16 Race 3 6 BOOG, Xavier FFM Kawasaki

19 Race 1 5 MUSQUIN, Marvin AMA KTM

 

7 Estonia 56

2 Race 2 30 LEOK, Tanel EMF Suzuki

4 Race 3 30 LEOK, Tanel EMF Suzuki

15 Race 2 29 RÄTSEP, Priit EMF KTM

17 Race 1 28 KRESTINOV, Gert EMF Honda

18 Race 3 28 KRESTINOV, Gert EMF Honda

20 Race 1 29 RÄTSEP, Priit EMF KTM

 

8 Great Britain 56

8 Race 1 10 SEARLE, Tommy ACU Kawasaki

9 Race 2 12 ANSTIE, Max AMA Honda

11 Race 3 12 ANSTIE, Max AMA Honda

12 Race 3 10 SEARLE, Tommy ACU Kawasaki

16 Race 1 11 NICHOLLS, Jake ACU KTM

36 Race 2 11 NICHOLLS, Jake ACU KTM

 

9 Portugal 80

10 Race 3 31 GONCALVES, Rui FMP Honda

12 Race 1 31 GONCALVES, Rui FMP Honda

13 Race 2 33 CORREIA, Luis FMP Yamaha

21 Race 2 32 ALBERTO, Paulo FMP Honda

24 Race 3 33 CORREIA, Luis FMP Yamaha

33 Race 1 32 ALBERTO, Paulo FMP Honda

 

10 Australia 83

8 Race 2 9 WATERS, Todd MA Suzuki

15 Race 3 9 WATERS, Todd MA Suzuki

19 Race 3 7 BOPPING, Lawson MA Yamaha

20 Race 2 8 STYKE, Luke MA Yamaha

21 Race 1 7 BOPPING, Lawson MA Yamaha

26 Race 1 8 STYKE, Luke MA Yamaha

 

11 Russia 93

6 Race 1 43 BOBRYSHEV, Evgeny MFR Honda

12 Race 2 44 TONKOV, Alexander MFR Honda

18 Race 1 44 TONKOV, Alexander MFR Honda

26 Race 3 45 MIKHAYLOV, Evgeny MFR Suzuki

31 Race 2 45 MIKHAYLOV, Evgeny MFR Suzuki

33 Race 3 43 BOBRYSHEV, Evgeny MFR Honda

 

12 Sweden 103

16 Race 2 63 BENGTSSON, Filip SVEMO KTM

18 Race 2 62 OLSSON, Karl SVEMO Honda

22 Race 3 63 BENGTSSON, Filip SVEMO KTM

23 Race 3 61 LINDSTROM, Kim SVEMO Kawasaki

24 Race 1 61 LINDSTROM, Kim SVEMO Kawasaki

32 Race 1 62 OLSSON, Karl SVEMO Honda

 

13 Ireland 106

13 Race 1 55 BARR, Martin MCUI Suzuki

21 Race 3 55 BARR, Martin MCUI Suzuki

22 Race 2 56 GRAEME, Irwin MCUI Yamaha

23 Race 1 56 GRAEME, Irwin MCUI Yamaha

27 Race 2 57 EDMONDS, Stuart MCUI Suzuki

30 Race 3 57 EDMONDS, Stuart MCUI Suzuki

 

14 Latvia 120

20 Race 3 66 FREIBERGS, Lauris LAMSF Honda

22 Race 1 65 JUSTS, Roberts LAMSF Honda

24 Race 2 65 JUSTS, Roberts LAMSF Honda

26 Race 2 66 FREIBERGS, Lauris LAMSF Honda

28 Race 3 64 IVANOVS, Davis LAMSF Kawasaki

28 Race 1 64 IVANOVS, Davis LAMSF Kawasaki

 

15 New Zealand 127

11 Race 1 85 COPPINS, Joshua MNZ Yamaha

17 Race 2 87 COOPER, Cody MNZ Suzuki

32 Race 3 87 COOPER, Cody MNZ Suzuki

33 Race 2 86 LAMONT, Kayne MNZ KTM

34 Race 3 85 COPPINS, Joshua MNZ Yamaha

34 Race 1 86 LAMONT, Kayne MNZ KTM

 

16 Slovenia 134

23 Race 2 68 GAJSER, Tim AMZS KTM

25 Race 3 69 GERCAR, Klemen AMZS Honda

27 Race 1 68 GAJSER, Tim AMZS KTM

29 Race 2 69 GERCAR, Klemen AMZS Honda

30 Race 1 67 IRT, Matevz AMZS Suzuki

35 Race 3 67 IRT, Matevz AMZS Suzuki

 

17 Norway 151

27 Race 3 76 JARVA, Kim Oiva NMF Honda

29 Race 3 78 KLINGSHEIM, Magne NMF KTM

29 Race 1 76 JARVA, Kim Oiva NMF Honda

30 Race 2 78 KLINGSHEIM, Magne NMF KTM

36 Race 1 77 HEIBYE, Even NMF KTM

 

18 Denmark 119

19 Race 2 53 OLSEN, Stefan Kjer DMU Suzuki

25 Race 1 53 OLSEN, Stefan Kjer DMU Suzuki

37 Race 2 54 LYNGGAARD, Kasper DMU Kawasaki

38 Race 1 52 HANSEN, Nicolai DMU Suzuki

 

19 Switzerland 129

28 Race 2 35 SEEWER, Jeremy FMS Suzuki

31 Race 3 36 GUILLOD, Valentin FMS KTM

35 Race 2 36 GUILLOD, Valentin FMS KTM

35 Race 1 35 SEEWER, Jeremy FMS Suzuki

 

20 Finland 97

31 Race 1 50 LEHTINEN, Teemu SML Kawasaki

32 Race 2 50 LEHTINEN, Teemu SML Kawasaki

34 Race 2 51 KOSKELA, Niko SML Kawasaki

 

 

Bron: NOS-Sport / MXWorld

PETITIE:

 

 TEKEN DE PETITIE 

HIER

 

ACTUELE INFO:

 

KALENDER 2017

ROUTEBESCHRIJVING

GESCHIEDENIS

TRAININGSTIJDEN

 

MX PROMOTIONS:

 

Crosshelmen.nl